DPF/FAP

Problemy Z DPF/FAP

DPF/FAP czyli filtr cząstek stałych zapewne niejednemu użytkownikowi pojazdu z silnikiem diesla nie raz spędzał sen z powiek. Dlaczego tak często kierowcy diesli mają z nim problemy? Otóż odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Pierwsza to słabej jakości paliwo – nie od dziś wiadomo jakiej jakości paliwo mamy na rynku w Polsce. Druga to fakt, że samochody sprowadzone zza granicy często są po korekcie przebiegu przez co stan jednostki napędowej jak i wszystkich jej podzespołów (w tym DPF/FAP) nijak ma się do wskazania na liczniku. Powodem problemów z filtrem jest również zbyt delikatna i ekonomiczna jazda bądź jazda wyłącznie po mieście. Kolejna to nieregulane przeglądy serwisowe często podyktowane oszczędnościami poprzedniego właściciela. Nie ważne która z powyższych przyczyn przysparza problemów ważne, że możemy pomóc w zażegnaniu problemu.

Serwis DPF/FAP

Nasza firma świadczy usługi w zakresie kompleksowej diagnostyki komputerowej zaawansowanym technologicznie sprzętem wszystkich diesli z filtrem DPF/FAP. Bez względu na to czy macie państwo z nim problem w samochodzie osobowym, busie , pojazdach ciężarowych, traktorach, kombajnach, koparkach czy innych maszynach rolniczych, leśnych bądź budowlanych jesteśmy w stanie pomóc. Nie mówimy jedynie o przeczytaniu kodów błędów. Mówimy o kompleksowej diagnozie, o znalezieniu zródła problemów z filtrem, ponieważ w większości przypadków za problemy z DPF/FAP odpowiada nieprawidłowa praca innych elementów wykonawczych silnika np. wtryskiwacze, egr, turbosprężarka.

Awaryjna regeneracja

Po zdiagnozowaniu i wyeliminowaniu zródła problemów przystąpimy do uruchomienia awaryjnej procedury regeneracji filtra cząstek stałych. Dlaczego filtr nie zregeneruje się sam? W przypadku awarii bądź niepoprawnego działania któregoś z elementów wykonawczych silnika dochodzi do zapylenia filtra którego stan jest powyżej progu uruchomienia automatycznej regeneracji. W takim wypadku niezbędne jest podłączenie odpowiedniego diagnoskopu w celu uruchomienia procedury awaryjnej regeneracji.

Prawda o czyszczeniu DPF/FAP

W ostatnich latach zaobserwowaliśmy na rynku pojawienie się wielu firm, które oferują chemiczną procedurę czyszczenia filtrów po ich demontażu(tylko taka metoda ma sens, proszę nie wyrzucać pieniędzy na spraye i inne preparaty). Czy skorzystanie z takiej usługi rozwiąże problem z filtrem? Otóż i tak i nie. Dlaczego? Wynika to z faktu o którym pisaliśmy wyżej. Mianowicie czyszczenie filtra, bez diagnozy powodu jego zapchania i wyeliminowania problemu przyniesie krótkotrwały efekt i jest tak na prawdę wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Sprawy mają się tak samo w przypadku jego wyeksploatowania. Kiedy więc należy skorzystać z takiej usługi? Najpierw diagnoza, następnie wyeliminowanie źródła problemów z filtrem, na końcu awaryjna regeneracja filtra i dopiero w tym momencie, kiedy filtra nie będziemy w stanie awaryjnie wypalić należy go zdemontować i oddać do czyszczenia lub pozbyć się problemu raz na zawsze jak w następnym punkcie.

USUWANIE FIZYCZNE I PROGRAMOWA DEZAKTYWACJA DPF/FAP

Nasza firma świadczy usługi w zakresie programowego usunięcia filtra DPF/FAP z pamięci sterownika. Filtr musi być fizycznie usunięty lub po wcześniejszym umówieniu wykonamy taką usługę. Po zabiegu wszystko zostaje na swoim miejscu, samochód pracuje tak jak gdyby z fabryki wyjechał bez filtra na wyposażeniu. Nasze rozwiązania software’owe gwarantują bezpowrotne rozstanie się z problemami z filtrem.

PROGRAMOWE USUWANIE DPF/FAP WE WSZYSTKICH POJAZDACH I MASZYNACH