SAMOCHODY CIĘŻAROWE

eKO TUNING sAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Posiadasz samochód ciężarowy, kilka takich pojazdów a może całą flotę? Bez względu na to czy jest to ciągnik siodłowy, pojazd 3 lub 4-osiowy tą ofertę kierujemy właśnie do Ciebie. Przedsiębiorco na pewno nie raz zastanawiałeś się jak jeszcze możesz obniżyć koszty by Twoja oferta była bardziej atrakcyjna dla potencjalnych kontrahentów. Co zrobić by biznes stał się efektywny na miarę potrzeb lub nawet bardziej? Otóż odpowiedź na te nurtujące pytania jest bardzo prosta. Zapoznaj się z naszą ofertą, a następnie skorzystaj z naszych usług. Poniżej postaramy się przedstawić korzyści dla Twojego biznesu jakie wniosą nasze usługi.

eKO TUNING

Pierwszą i zarazem najważniejszą taką usługą jest eko tuning. Co to takiego? A więc najprościej mówiąc jest to zmiana oprogramowania sterownika który zarządza pracą silnika (dawki wtrysku, ciśnienie doładowania itp.) czyli tzw chiptuning, taki w którym skupiamy się na redukcji spalania. Oprócz standardowych korzyści czyli przyrostu mocy i momentu obrotowego, które są kluczowe możemy zagwarantować minimum 10% redukcji spalania. Łatwo policzyć jak szybko przyniesie to realne oszczędności.

JAK TO ROBIMY?

DIAGNOZA PRZED

Wszystko zaczynamy od oceny stanu technicznego jednostki napędowej. Na podstawie odczytu parametrów w czasie rzeczywistym zaawansowanym diagnoskopem sprawdzamy kondycję elementów wykonawczych (wtryskiwacze, turbosprężarka, egr, dpf, spaliny itp) podejmujemy decyzję o zakwalifikowaniu się pojazdu do modyfikacji. NIE WYKONUJEMY TUNINGU W WYEKSPLOATOWANYCH JEDNOSTKACH.

ODCZYT ZAWARTOŚCI STEROWNIKA

Kiedy już nasz pacjent przejdzie pozytywnie testy zabieramy się za odczyt zawartości sterownika (ECU). Używamy do tego sprzętów kilku wiodących producentów co daje nam możliwość odczytu ok 90% sterowników po złączu diagnostycznym (OBD), lub zlączu sterownika co oznacza że nie musimy ingerować (otwierać) w sterownik.

EDYCJA WSADU (MAPY)

Po odczytaniu pliku przystępujemy do jego edycji. Zmieniamy dawki paliwa, ciśnienia doładowania itp., aby osiągnąć pożadany efekt. Nie korzystamy z gotowych rozwiązań, każda mapa robiona jest indywidualnie do danego pojazdu.

ZAPIS MODYFIKOWANEGO PLIKU

Po zakończonej edycji czas na zapis który odbywa się najczęściej dokładnie w ten sam sposób co odczyt.

DIAGNOZA PO

Kiedy mamy już nowy wsad w sterowniku czas na weryfikację poprawności działania (wydatku) wszystkich elementów wykonawczych (podzespołów) silnika. Ponownie sprawdzamy wszystkie parametry dokładnie w ten sam sposób jak przy ocenie stanu technicznego przed przystąpieniem do zabiegu.

PROGRAMOWE USUWANIE ADBLUE/DPF/EGR

Kolejną ważną świadczoną przez naszą firmę usługą jest programowe usunięcie powyższych systemów. Często zdarza się że koszt naprawy któregoś z wymienionych elementów to kilka bądź nierzadko kilkanaście tysięcy zł. Ostatnio spotkaliśmy się z brakiem dostępności sterownika ADBLUE u dealera podyktowanym brakiem półprzewodników. Bez względu na powód jesteśmy w stanie zaoferować trwałe rozwiązania, dzięki którym pojazd będzie znów zarabiał a nie czekał w kolejce do serwisu.

GWARANCJA I FAKTURA VAT

Po wykonaniu usługi klient otrzymuje pisemną gwarancję na okres 24-miesięcy oraz fakturę vat