USUWANIE ADBLUE

Sprawdź naszą ofertę programowego usuwania adblue i pozbądź się problemów z układem  SCR

Usuwanie adblue

Teoretycznie działanie systemu AdBlue w aucie z silnikiem Diesla jest banalnie proste: do układu wydechowego wtryskiwana jest mgiełka wodnego roztworu mocznika – czyli właśnie AdBlue. Preparat wchodzi w reakcję chemiczną z rozgrzanymi spalinami, doprowadzając do likwidacji zawartych w nich szkodliwych dla środowiska tlenków azotu.

Ma to w gruncie rzeczy niewiele wspólnego z silnikiem – działanie układu dozującego AdBlue ogranicza się do interwencji w układzie wydechowym. Co zatem sprawia, że kierowcy – zwłaszcza samochodów ciężarowych i maszyn – nienawidzą układów SCR (dozujących AdBlue) i często decydują się na ich wyłączenie?

  • Po pierwsze, AdBlue to wodny roztwór mocznika. Wodny, czyli… sprawiający problemy w zimie. W praktyce spadek temperatury otoczenia poniżej 10 stopni Celsjusza powoduje zamarzanie roztworu, który w dwóch trzecich składa się z wody. Oczywiście, w układzie SCR znajdują się grzałki, które jednak potrafią się popsuć, no i nie działają na postoju.
  • Po drugie, jako że płyn AdBlue wywołuje korozję, wiele elementów układu przechowywania i dozowania tego płynu wykonanych jest z tworzyw sztucznych. A tworzywa, wiadomo… nie są wieczne, zwłaszcza jeśli narażone są na zamarzanie zawartości.
  • Po trzecie, tankowanie. Płyn AdBlue w ostatnich miesiącach znacznie podrożał a w ciężarówkach schodzi tej substancji stosunkowo dużo.
  • Po czwarte, obowiązujące przepisy nakazują producentom samochodów tak konfigurować układy AdBlue, żeby ich usterka (albo brak płynu w układzie) uniemożliwiała jazdę. W razie usterki układu dozującego AdBlue jest to kłopot, samochód musi trafić do serwisu.
 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników pojazdów wyposażonych w powyższy system kolejną usługą naszej firmy jest kompleksowa diagnostyka i obsługa systemów AdBlue we wszystkich pojazdach od samochodów osobowych poprzez ciężarówki, ciągniki, kombajny, harvestery, koparki, ładowarki itp. maszyny. Za pomocą odpowiednich (w zależności od typu pojazdu) interfejsów diagnostycznych jesteśmy w stanie zdiagnozować i usunąć usterkę w pojazdach bądź maszynach wszystkich wiodących producentów.
W sytuacji gdy naprawa okaże się zbyt droga oferujemy wyłączenie systemu, po którym problem już nigdy nie powróci.
Na wykonaną usługę udzielamy bezterminowej gwarancji oraz fakturę vat.

 

Sprawdź nasze realizacje